Wyjątkowe wakacje w iglo

Dla tych, którzy szukają niezapomnianych przeżyć i ciekawych wakacji mamy kolejny sposób na wyjątkowe spędzenie wolnego czasu.Tym razem przeniesiemy się do Finlandii, gdzie będziemy spędzać noce pod rozgwieżdżonym niebem w arktycznym klimacie. Oprócz tego nasze oczy będą miały okazję podziwiać jeden z siedmiu cudów natury, widoczny głównie od sierpnia do kwietnia… zorzę polarną.

szklane iglo

Widok z szlanego iglo w Finlandii

Miasteczko iglo

Czy słyszeliście kiedyś o fińskim hotelu Kakslauttanen niedaleko Parku Narodowego Urho Kekkonen? To nie tylko jeden z najpiękniejszych i ciekawych hoteli, ale przede wszystkim jeden z najbardziej designerskich zakątków świata. Wbrew pozorom, nie jest to jeden budynek ale cały kompleks szklanych, ciepłych w środku iglo. Głównym tworzywem, z którego zostały zbudowane jest termalne szkło, które oprócz tego, że utrzymuje ciepło, zapewnia także nieoszroniony i przejrzysty widok, nawet podczas temperatury – 30 stopni Celsjusza. W każdym, małym domku znajdują się dwa luksusowe łóżka i toaleta. Oczywiście można również zamieszkać w prawdziwym, śnieżnym iglo, a podczas miesiąca miodowego zająć nawet wykonany w tradycyjny sposób apartament z darniny.

szklane iglo w wakacje

Szklane iglo w Kakslauttanen

Inne atrakcje w miasteczku szklanych iglo

Jeśli znudzi się Wam leżenie w pokojach, możecie zajrzeć do śnieżnej restauracji, czy galerii rzeźb z lodu. Tym, którzy będą potrzebowali wyciszenia polecamy śnieżną kaplicę. W głównej części kompleksu znajduje się również największa na świecie sauna dymna, z urokliwym widokiem na miasteczko iglo.

zorza polarna podczas wakacji

Szklane iglo z widokiem na zorzę polarną

Wioska hotelowa Iglo rozpoczyna swój sezon w grudniu lub styczniu i pozostaje otwarta aż do końca kwietnia, wszystko jednak zależy od warunków pogodowych. Za tak luksusową noc zapłacicie około 1 300 zł.

Jak widać koło podbiegunowe wcale nie jest takie straszne. Wszystkim tym, którzy mają dosyć gorących plaż w południowych kurortach, polecamy Finlandię pełną pięknych jezior, ciekawych zabytków i designerskich miejsc, takich jak miasteczko iglo.

Wyjątkowe wakacje w iglo 4.67/5 (93.33%) oceniono 3 razy