Walentynki w Polsce i na świecie

Serce na plaży

14 lutego – Walentynki

Walentynki to czas zakochanych, tych którzy od niedawna czują to fantastyczne uczucie, jak i tych, którzy kochają swoją drugą połówkę od wielu lat, może już nie z taką euforią jak kiedyś, ale cały czas silnie, mocno ale inaczej…spokojniej i głębiej.
14 lutego to dzień, kiedy celebrujemy naszą miłość. Oczywiste jest, że kochamy cały czas, jednak Walentynki skłaniają nas do tego, aby… może powiedzieć, jeśli nie robimy tego na co dzień “Kocham Cię”, albo…wyszeptać do ucha, że “jesteś dla mnie całym światem i dziękuję Ci za to, że jesteś…” i wiele więcej.

Dłonie w kształcie serca - walentynki.

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. – Paulo Coelho

Tak, Walentynki są magicznym czasem wyznawania sobie miłości. W tym szczególnym dniu powinniśmy pomyśleć nie tylko o słowach, ale i o atmosferze. Warto, aby zadbać w ten dzień choć o odrobinę niecodzienności. Poczynając od takich drobiazgów jak śniadanie do łóżka, romantyczna kolacja przy świecach, np. w domu w połączeniu z ulubioną komedią romantyczną, albo kolacja w uroczej, może tam gdzie była pierwsza randka, restauracji. Pomysłów jest naprawdę wiele!
My skupimy się jednak na innym sposobie celebrowania tego wyjątkowego dnia. Na podróżach
Z własnego doświadczenia wiemy, że nie jest to takie proste, wymaga zaplanowania wielu szczegółów. A jeszcze więcej, kiedy chcemy zrobić tej drugiej osobie niespodziankę. Wtedy za plecami ukochanej osoby planujemy wszelkie formalności np. związane z pracą, dogadujemy się z szefem itp., co nie jest proste.

Bieszczady na walentynki

Bieszczadzki krajobraz

Wbrew wszelkim pozorom, nie koniecznie trzeba wyjechać poza granice naszej ojczyzny, aby cudownie spędzić ten dzień. Jeśli oboje jesteście miłośnikami gór, to idealnym miejscem dla Was będą Bieszczady, zwłaszcza te mniej oblegane przez turystów, czyli Bukowe Berdo, Pasmo Otrytu czy okolice Komańczy. Jeśli natomiast lubicie towarzystwo, to odpowiednim miejscem będą Ustrzyki Dolne albo Wetlina. Spacery w takim miejscu, przy takich widokach, z dala od cywilizacji z pewnością będą niezapomniane i romantyczne.

Złoty Stok na walentynki

Wejście do kopalni złota w Złotym Stoku

Innym bardzo nietypowym miejscem, gdzie można spędzić walentynkowy czas jest Złoty Stok. W tej miejscowości znajduje się nieczynna kopalnia złota, która jest otwarta dla turystów. Nie ma mowy o nudzie, gdyż kopalnia oferuje wycieczki Podziemną Trasą Turystyczną, a także udział w płukaniu złota. Turyści mogą także własnoręcznie wytopić złotą monetę lub sztabkę, co dla wielu, zwłaszcza dla kobiet, jest nie lada atrakcją. Tak wspólnie spędzony czas z pewnością na długo zapadnie w pamięć i będzie opowiadany wnukom.

Lot balonem na walentynki.

Lot balonem

Kolejnym bardzo nietypywym sposobem na spędzenie walentynek jest podniebna podróż. Tak podniebna. W wielu miejscowościach znajdują się aerokluby, które oferują np. skok na spadochronie, lot balonem, szybowcem, paralotnią i wiele więcej. Można poczuć się jak ptak w przestworzach. Tak spędzony dzień na pewno długo zapadnie w pamięci, jeśli nie na całe życie. Trzeba oczywiście znać na tyle drugą osobę, aby wiedzieć, czy taka atrakcja będzie dla niej również fascynująca. Wspominamy o tym, z tego względu, że wiele osób boi się tego typu sportów.

Tak naprawdę można by opisać wiele polskich miast, w których można spędzić ten wyjątkowy, walentynkowy dzień. Warto pomyśleć o tym, zwłaszcza, jeśli z jakimś miejscem łączą Was konkretne wspomnienia, niezapomniane przygody. Takie powrót w przeszłość i wspominanie dawnych, cudownych lat będzie genialnym pomysłem!

tropikalna wyspa na walentynki

Tropikalne wyspy

Wybiegając poza granice naszego kraju, miejscem, które dość mocno reklamuje się na walentynki jest Tropical Island w Niemczech. Pomimo tego, że jest to zamknięty obiekt, można poczuć się tam jak na prawdziwej, egzotycznej wyspie. Czekają tam nie lada atrakcje w postaci koncertów muzycznych, występów cheerleaderek, pokazy tańca. Na gości czeka również największa w Europie egzotyczna Strefa Saun, gdzie można zaserwować sobie zabiegi kosmetyczne np. peelingi i odżywki, masaże, istnieje możliwość wybrania się do fitness clubu aby ćwiczyć w grupie plażowiczów albo możliwość wpędzenia czasu w łaźni parowej. Zwłaszcza kobiety zaproszone w takie miejsce przez swoich mężczyzn, poczują się wyjątkowo, jak królowe.

Paryż na walentynki

Wieża Eiffla

Innym zagranicznym miejscem, które warto odwiedzić, to romantyczny Paryż. To piękne miasto położone nad rzeką Sekwaną, z uroczą architekturą na pewno będzie niezapomnianą wyprawą. Romantyczne pocałunki na Wieży Eiffla, pod Katedrą Notre Dame, czy w poblizu Łuku Triumfalnego. Podziwianie arcydzieł w najsławniejszym muzeum świata – Luwrze. Spacery na Polach Elizejskich, w pobliżu Moulin Rouge, Ogrodzie Luksemburskim, Polach Marsowych, Wersalu i wiele, wiele więcej. Paryż na prawdę warto zobaczyć!

Werona na Walentynki

Werona

W dniu Walentynek nie można zapomnieć o mieście Romea i Julii, Weronie. Sztandarowym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Casa di Giulietta, czyli dom Julii. Stoi tam również jej posąg. Jak głosi tradycja, należy dotknąć go, aby mieć szczęście w miłości. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest oczywiście dom Romea, znajdujący się na via Arche Scaligere, w średniowiecznym pałacu. W obydwu miejscach znajdują się tabliczki z sławnymi cytatami kochanków. Inne miejsca o jakich nie wolno zapomnieć są np. plac ziół – Piazza delle Erbe (najbardziej malownicze miejsce Werony), Piazza dei Signori – plac Dantego, centrum miasta – Piazza Bra i Arena, największy kościół w Weronie – Santa Anastasia, teatr rzymski – Teatro Romano, kamienny most z I w. p. n. e. – Ponte Pietra. Weronę tym bardziej warto zobaczyć, ponieważ znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Walentynki w Rzymie

Fontanna di Trevi

Kolejnym romantycznym miejscem na spędzenie Walentynek jest Rzym. Obowiązkowym punktem, jakie trzeba odwiedzić w dniu Walentynek jest most Ponte Milvio. Zakochani przyjeżdżają w to miejsce z całego świata, aby zawiesić na nim kłódkę miłości, na której widnieją imiona zakochanych. Przypieczętowaniem uczucia jest wyrzucenie kluczyka od kłódki do rwącego nurtu Tybru. Kolejnym miejscem w tym mieście, które odwiedzają zakochani jest Fontanna di Trevi. Symbolem zapewniającym powrót pary w to miejsce jest wrzucenie drobnych monet do wody. Zakochani wybierają się równie często w romantyczny rejs statkiem po Tybrze. Zwieńczeniem romantycznie spędzonego dnia jest oczywiście pyszna włoska kolacja przy dźwiękach muzyki, blasku świec, z lampką wina i zabytkowym krajobrazie w tle. Tak spędzone chwile z pewnością będą niezapomniane.

Walentynki w Wenecji

Wenecja

Wenecja, czy można by nie pomyśleć o niej w tym dniu? Romantyczny rejs wtulonych w siebie zakochanych, płynących gondolą po wodach cudownego miasta o zmierzchu, kiedy słońce powoli zachodzi, przy małej, świecącej lampce i śpiewającym serenady wioślarzu. W międzyczasie zwiedzanie Placu św. Marka, Bazyliki św. Marka, Placu Westchnień, Pałacu Dożów, Wieży Zegarowej, kościoła San Giorgio Maggiore, Mostu Rialto, Synagogi Hiszpańskiej i Włoskiej, Teatru La Fenice, Canale Grande, Arsenału, czy Palazzo Grassi. Do tego spacery wąskimi uliczkami Wenecji – romantyzm unosi się w powietrzu.

Walentynki na Hawajach

Waikiki na Hawajach

Kolejnym pomysłem są Walentynki na surfingu albo zwiedzanie safari jeepami po dżungli lub szaleństwa na quadach. Takie atrakcje można przeżyć na Hawajach, kiedy znudzi się wylegiwane na słonecznych plażach, pośród palm, z kolorowymi napojami z parasolką w ręku.

Walentynki w Pradze

Praga

Praga, to magiczne, przepiękne miasto, idealne dla romantyków. Spacery po wąskich uliczkach, oświetlonych gazowymi latarniami, do tego romantyczny rejs po Wełtawie i zwiedzanie wielu zabytków, jakie oferuje to miasto. A na zakończenie romantyczna kolacja w uroczej restauracji. Idealne miejsce do oderwania się od rzeczywistości.

To tylko kilka miejsc, w których można spędzić niezapomniane Walentynki. Każda z Par ma zapewne swoje ulubione miejsce, które jest wyjątkowe, a które nie zostało opisane przez nas. Jest wiele miejsc na świecie, w których można spędzić niezapomniane chwile. Zachęcamy do podróży. Szerokiej drogi!

Walentynki w Polsce i na świecie 4.67/5 (93.33%) oceniono 3 razy