Urlop marzeń

Słoneczna plaża z palmami

Cały rok trzeba czekać na wymarzony urlop i w końcu nadchodzi ten dzień.

Przed urlopem emocje dają się we znaki wczasowiczom, cały czas się snuje myśli, opowiadania, plany, żyje się tylko urlopem. Walizki spakowane, bilet przygotowany, taksówka zamówiona i wreszcie samolot poleciał.

Na miejscu piękna pogoda, ciała opalone, miasto pełne ludzi, śmiech, zabawa. Urlop w pełni. Zostało tylko rozgoszczenie się w hotelowym pokoju. I tu zaczyna się dramat.

Na zdjęciach zamieszczonych w katalogu lub Internecie hotel wygląda przyzwoicie, nawet za proponowaną cenę, ale w rzeczywistości okazuje się, że pokój wygląda całkowicie inaczej niż na zdjęciach, brak sprzętu, brudna łazienka, wszędzie pełno robaków, jakby nie ten hotel, który wybieraliśmy.

Kolejne zaskoczenie – gdzie jest plaża? Przecież miało być zaledwie pięćset metrów od hotelu, a okazuje się to pięć kilometrów. Co w tym momencie zrobić? Jak się zachować? Jakie mamy prawa?

Najłatwiej pójść do recepcji i poprosić o zamianę pokoju lub zamienić hotel, na taki, który rzeczywiści jest położony blisko plaży. Dobrze jest, gdy nasza prośba zostanie spełniona, a jeszcze lepiej, gdy będzie spełniona od razu, gorzej jest już, gdy trzeba szukać czegoś nowego we własnym zakresie i ponosić dodatkowe koszty.

Santorini - Grecja

Wakacje i urlop są od tego, aby się dobrze bawić, nie mniej jednak bywa, że nasze wakacje to totalna katastrofa i zamiast cieszyć się nimi, to długimi miesiącami, a nawet latami wspominamy je bardzo źle.

Warto, zatem zanim wybierzemy miejsce, do którego chcemy polecieć i hotel, w którym trzeba spędzić kilka, a nawet kilkanaście dni, bardzo starannie przyjrzeć się wszystkim ofertom, jakie mają do zaoferowania biura podróży. Lecz najistotniejszą kwestią jest sam wybór biura podróży, bo od niego wszystko się zaczyna.

Bardzo pomocne stają się opinie najczęściej internautów, ale również naszych znajomych czy przyjaciół, którzy wcześniej odwiedzili to miejsce, w którym zamierzamy wypoczywać, by uniknąć wakacyjnej katastrofy i zamiast opalać się na plaży czy dobrze bawić się na party, trzeba znaleźć inny hotel.

Urlop marzeń 4.00/5 (80.00%) oceniono 2 razy