Teneryfa

Loro Park na Teneryfie

Loro Park – Teneryfa

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie jest Teneryfa. Ta największa wyspa spośród wysp kanaryjskich choć geograficznie należy do północnej Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii. Jej położenie nie daje jednak o sobie zapomnieć i na każdym kroku przypomina o swoim egzotycznym klimacie. Jest to miejsce z najbardziej niesamowicie zróżnicowanym krajobrazem w porównaniu z całym hiszpańskim archipelagiem.

Kompleks hotelowy na Teneryfie z basenem.

Teneryfa

Delikatnie ciepłe muśnięcia wiatru znad gorącej Afryki, pozwalają odczuć rajski klimat tego miejsca. Niezwykłe kolory mieniącego się pejzażu soczyście zielonych liści palm, tęczowych papug, kanaryjskiego piasku, czy dominującego nad całą wyspą wulkanu Teide, z wiecznie ośnieżonym szczytem otulonym obłokami, towarzyszą każdemu, kto pozwala się muskać tropikalnym promieniom tamtejszego słońca.  Idealny, rajski klimat tej niezwykłej krainy, mnóstwo wyjątkowych atrakcji obfitujących w wiele niespodzianek, czynią to miejsce niezapomnianą przygodą pozostającą w pamięci na całe życie.

Błękitny basen na Teneryfie

Basen na Teneryfie

Atrakcje

Wybierając się na Teneryfę należy pamiętać, że wakacje tutaj, to nie tylko błogie leżenie i opalanie się na plaży ale także niezwykle atrakcyjny, przyjemny i co ciekawe, aktywny wypoczynek. To również wiele niesamowitych miejsc wartych zobaczenia. W swoim “aktywnym” planie wycieczki nie zapomnijcie uwzlędnić nurkowania, kitesurfingu, windsurfingu, czy odkrywania jaskiń. Aby bliżej poznać to urokliwe miejsce koniecznie musicie wybrać się do parku zoologicznego i botanicznego Loro Park, gdzie będziecie mieli okazję podziwiać wiele gatunków zwierząt, również tych, które zagrożone są wyginięciem, a także wziąć udział w pokazach tresury lwów morskich, papug, czy delfinów. Loro Park, to również niesamowita, tropikalna roślinność. Kolejnym miejscem, gdzie musicie się znaleźć, to cudowne plaże Costa Adeje oraz piękne klify Los Gigantes. Niesamowitym zwieńczeniem pobytu będzie wycieczka na najwyższy szczyt Hiszpanii, jakim jest wulkan Teide.

kolorowe papugi, teneryfa, wyspy kanaryjskie

Kolorowe papugi w Loro Park

Termin pobytu

Wyspa “wiecznej wiosny”, bo tak się o niej mówi, jest słoneczna o każdej porze roku. Najgoręcej jest jednak podczas letnich miesięcy, takich jak lipiec, czy sierpień. Wtedy też jest najwięcej turystów. Jeśli chcemy uniknąć zgiełku, warto wybrać się do tego miejsca np. w styczniu, kiedy panuje tu łagodny, słoneczny klimat, a temperatura wynosi ponad 20 stopni Celsjusza.

nurkowanie, nurek, wyspy kanaryjskie

Nurkowanie – jedna z ważniejszych atrakcji na wyspie.

Wyspy kanaryjskie, a w szczególności Teneryfę odwiedza wiele par podczas swojego miesiąca miodowego. Więc, jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie wybrać się w podróż poślubną, może warto wziąć pod uwagę właśnie tę wysepkę.

Delfiny na Teneryfie

Delfiny w Loro Park na Teneryfie

Teneryfa 4.80/5 (96.00%) oceniono 10 razy