Archiwa kategorii: Porady

Reklamacja do biura podróży

Reklamacja do biura podróży

Kiedy wybierasz się na wakacje z biura podróży liczysz na takie atrakcje, jakie zostały Ci przedstawione w katalogach, podczas rozmowy z przedstawicielem biura oraz w umowie. Mimo, że dobrze sprawdziłeś biuro podróży, często okazuje się, że to co widziałeś na kolorowych fotografiach, w broszurach i folderach, bądź zostało przedstawione w umowie, nie zgadza się z rzeczywistością. Po powrocie zamiast być w idealnym nastroju, jesteś niezadowolony i składasz reklamacje do biura podróży.

Czytaj dalej

Wyjątkowe wakacje w iglo

Dla tych, którzy szukają niezapomnianych przeżyć i ciekawych wakacji mamy kolejny sposób na wyjątkowe spędzenie wolnego czasu.Tym razem przeniesiemy się do Finlandii, gdzie będziemy spędzać noce pod rozgwieżdżonym niebem w arktycznym klimacie. Oprócz tego nasze oczy będą miały okazję podziwiać jeden z siedmiu cudów natury, widoczny głównie od sierpnia do kwietnia… zorzę polarną.

szklane iglo

Widok z szlanego iglo w Finlandii

Czytaj dalej

Latanie bez stresu

Samolot lecący w powietrzu.

Obraz świata w ostatnich latach dla większości z nas zmienił się radykalnie – wielkie przestrzenie, wielkie odległości, dalekie podróże przestały być sprawą z niedostępnego dla nas zakresu – a przede wszystkim przedziwnie zmalały. Latanie przestaje być ekskluzywnym przemieszczaniem się.

Czytaj dalej

Ferie zimowe

Zimowe wakacje, ferie zimowe w białych górach. Piękny, ogromny hotel wkomponowujący się w górski krajobraz.

Grudzień to całkiem niezły moment na rozpoczęcie planowania strategicznego w sprawie ferii zimowych. Terminy w jakich rozpisywane są ferie zimowe, trafiają do powszechnej informacji z właściwym wyprzedzeniem. Warto więc pamiętać i o tym, że sporo innych osób będzie planowało wyjazdy z podobnym nastawieniem i nasza szansa na uprawianie sportów zimowych w miejscowości górskiej, którą sobie upodobaliśmy, w dużej mierze zależy od tego, na ile wcześnie przymierzymy się do rezerwowania miejsc noclegowych i kompletowania sprzętu potrzebnego do wyjazdu.

Czytaj dalej