Planowanie urlopu

Gorące słońce, błękitny ocean, złota plaża.

Coroczny dylemat każdego z nas – jak dobrze spędzić urlop? Nie chcąc przepłacać, ale też nie idąc na półśrodki, planowanie urlopu należy rozpocząć na długo przed jego rozpoczęciem.

Rozwiązanie okazuje się dosyć proste, lecz wymagające zdecydowania i odpowiednich środków.

Najlepszym sposobem jest jak najwcześniejsze ustalenie terminu wyjazdu. Dobrym pomysłem jest planowanie podróży na wiele miesięcy wcześniej, dzięki temu zaoszczędzimy na transporcie.

Rezerwując dużo wcześniej bilety lotnicze, możemy wyjechać na wymarzone wakacje za dużo mniejszą kwotę. Polecamy takie linie lotnicze jak wizzair albo ryanair – można naprawdę znaleźć okazyjne ceny biletów lotniczych.

Kupując bilety pociągów pamiętajmy, że w różnych przypadkach przysługują nam zniżki (studenci, osoby do 26 roku życia, grupy zorganizowane itp.). Najlepiej wypytać pracowników, ponieważ przepisy zmieniają się co jakiś czas.

Wakacje nad morzem i górami - to możliwe.

Następnie należy pomyśleć nad zakwaterowaniem, czy wybieramy hotel czy też pensjonat. Ceny zależą od terminu, w którym przyjeżdżamy oraz od wyprzedzenia z jakim robimy rezerwację. Im wcześniej zdecydujemy się na konkretną datę, tym taniej. Warto zastanowić się nad przyjazdem poza sezonem, gdyż wtedy ceny drastycznie spadają.

Planowanie urlopu, to także wymiana waluty

Kolejnym ważnym elementem jest dobranie odpowiedniej waluty, planując wczasy w kraju korzystającym z euro, dobrze jest zaopatrzyć się w nie w Polsce. W ten sposób wychodzi znacznie taniej, niż w przypadku wymiany pieniędzy na miejscu, gdyż w turystycznie obleganych miejscach wymiana jest dużo mniej korzystna. Pamiętaj również o sprawdzeniu biura podróży jeśli zamierzasz korzystać z takich usług.

Zatem przyjemnego planowania urlopu życzymy! To może być naprawdę przyjemne, oprócz tego, że korzystne finansowo.

Planowanie urlopu 5.00/5 (100.00%) oceniono 3 razy