Nietypowe wakacje w lodowym hotelu

Zastanawialiście się kiedyś nad nietypowymi wakacjami? Takimi, gdzie będzie coś innego aniżeli gorące słońce, palmy, plaża, tłumy ludzi? Słyszeliście o tzw. ice hotel?

Sala w lodowym hotelu

Pokój w lodowym hotelu

Lodowy hotel, jest to odmiana znanych nam hoteli, jednak cechuje się tym, że jest zbudowany z wielkich brył lodu. Najbardziej znanym, a zarazem pierwszym na świecie jest ICEHOTEL w północnej Szwecji, a dokładnie w Marknadsvägen 63, niedaleko Jukkasjärvi.

Lodowy hotel z zewnątrz

Brama wjazdowa na teren lodowego hotelu

Co roku odnowa

ICEHOTEL jest  budowany w każdym roku od nowa od ponad 20 lat. W okolicach kwietnia topnieje, a podczas grudnia budowany jest na nowo, za każdym razem inaczej. Do jego budowy zużywa się ok. 30 000 ton śniegu i 4 000 ton lodu.

Nietypowe wakacje w lodowym pokoju

Łoże małżeńskie

Lodowy hotel wewnątrz

Lodowy hotel posiada zazwyczaj od 60 do nawet 95 pokoi, salę kinową, bar, gdzie można spożywać, oczywiście schłodzone napoje w szklankach z lodu. Ciepłe również są uwzględnione w menu. W środku znajdziemy również świątynię, galerię sztuki, gdzie można podziwiać dzieła sztuki “lodowej”. Nie zapomina się także o głodnych gościach, którym serwuje się dania kuchni lapońskiej, głównie smakołyki z reniferów, ryb, grzybów, czy jagód.

Nietypowe miejsce do zawarcia związku małżeńskiego

Zawarcie związku małżeńskiego

Zainteresowanie arktyczną aurą

Można by pomyśleć, że takie miejsce nie przyciąga zbyt wielu gości. Tym bardziej, że podczas takiego urlopu, należy pamiętać o ciepłym ubraniu, gdyż temperatura w środku wynosi od ok. -8 do -5 stopni Celsjusza. Nic bardziej mylnego. Co roku w przyhotelowej świątyni ok. 150 par zawiera związki małżeńskie. Doliczając do tego gości i osoby, które po prostu chcą spędzić tam urlop, odwiedzających jest naprawdę sporo.

Urlop w lodowym pokoju, na lodowym łożu.

Lodowy pokój

Dla zainteresowanych pobytem

Dla tych, którzy chcieliby się wybrać do lodowego hotelu … obiekt jest otwarty od 10 grudnia do 18 kwietnia (zazwyczaj) w godzinach od 10 do 18. Dojazd też nie jest specjalnie trudny, gdyż hotel leży 18 km od lotniska w mieście Kiruna. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej  na temat rezerwacji, pobytu itp. to piszcie na adres info@icehotel.com lub dzwońcie pod nr +46 (0) 980 66 800. Możecie też zajrzeć tutaj http://www.icehotel.com/.

Urlop, wakacje, ferie w ICEHOTEL z pewnością pomimo minusowych temperatur, będą bardzo gorące pod względem doznań estetycznych.

Nietypowe wakacje w lodowym hotelu 4.75/5 (95.00%) oceniono 4 razy