Najtańsze wakacje

Plaża, słońce, hawaje.

Wielu osobom wydaje się że wakacje poza granicami Polski to droga inwestycja.

Nic bardziej mylnego.Jeśli dobrze poszukamy, za wymarzone wakacje w tropikach zapłacimy mniej niż w kraju.

Po pierwsze, można wykupić wczasy z 6 miesięcznym wyprzedzeniem, wtedy biura podroży obniżają ceny. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że najtaniej jest kilka dni przed wylotem.

Inne bardzo dobre sposoby na tanie wakacje

Opłaca się oglądać strony internetowe biur podroży, dzięki temu nie tracimy czasu na odwiedzanie biur stacjonarnych. Szperaj po stronach biur podroży, a nie po przedstawicielach współpracujących z nimi – oni biorą prowizje od każdej wycieczki, nawet do 300 złotych.

Pensjonat w amazońskiej puszczy.

Kupuj przez internet – biuro podroży Cię nie oszuka, a często koszt jest dużo niższy, gdyż nie płacisz za obsługę.

W przypadku ofert lotniczych, oglądaj oferty nie tylko wylotów z najbliższego miasta, czasem taniej wyjdzie dojechać pociągiem na lotnisko do innego miasta.

Przeglądając oferty internetowe nie skupiaj się na cenie wyświetlonej na pierwszej stronie. Symuluj rezerwacją, gdyż niestety może się okazać ze cena rośnie – dochodzi dodatkowy posiłek, opłata lotniskowa i tym podobne.

Jeśli znasz język angielski zastanów się, bo może warto zrezygnować z oferty all inclusive (czyli z trzema posiłkami) na rzecz niższej opłaty i poszukania tradycyjnego jedzenia w mieście na własna rękę. Taka opcja pozwoli Ci obniżyć koszty wycieczki i przy okazji skosztować tradycyjnej kuchni, która niewiele ma wspólnego z serwowanym w hotelu jedzeniem.

Życzę miłego poszukiwania i jak najtańszych wakacji.

Najtańsze wakacje 4.33/5 (86.67%) oceniono 3 razy