Najpiękniejsze mosty świata.

Most Helix w Singapurze

Most Helix w Singapurze

Most Helix w Singapurze

Ten wyjątkowy most na rzece Singapur został zaprojektowany tak, aby swoim kształtem przypominać strukturę DNA. Otwarto go w 2010 roku. Helix jest wykonany głównie ze stali. Oświetlenie LED zostało tak skonstruowane, aby przypominało długie wstęgi światła, które delikatnie otaczają całą konstrukcję.

Zwijany most w Anglii

Zwijany most w Anglii

Zwijany most w Anglii

Ten unikalny most znajduje się na obszarze dorzecza Paddington w Londynie. To, co sprawia, że ​​ten most jest tak wyjątkowy, to fakt, że w każdy piątek, ośmiokątny kształt rolki rozwija się i ku naszym oczom ukazuje się most. Później w ciągu dnia, konstrukcja jest zwijana z powrotem do swojej pierwotnej postaci i tak ukrywa się do następnego piątku. Most został zaprojektowany przez Thomasa Heatherwick. Budowę zakończono w 2004 roku.

Gateshead Millenium Bridge

Most Gateshead Millenium w Anglii

Gateshead Millenium Bridge

Ten przechyłowy most został otwarty przez królową w 2002 roku. Znajduje się w mieście Newcastle i stanowi przejście nad rzeką Tyne. Gateshead Millennium Bridge jest wyjątkowy, ponieważ jest to jeden z niewielu mostów na świecie, który się odchyla. Gdy jest przechylony w jedną stronę, to zamienia się w zwykły most dla pieszych, gdzie ludzie mogą przechodzić.Gdy jest przechylona w drugą stronę to łodzie i statki mogą przepływać pod spodem. Most zdobył wiele nagród architektonicznych za konstrukcję i jest nazywany „mrugając okiem”, ponieważ wygląda jak mrugające oko kiedy się porusza.

Octavio Frias De Oliveira Bridge, Brazil

Octavio Frias De Oliveira Bridge w Brazylii

Octavio Frias De Oliveira Bridge w Brazylii

Otwarty w 2008 roku. Znajduje się w mieście Sao Paulo. Budowa zajęła 5 lat i pracowało nad nim 450 pracowników. Most jest niezwykły ze względu na jego strukturę w kształcie X w środku. Inną cechą tego mostu jest to, że ma dwa poziomy przejazdu, które przecinają się pomiędzy stalową wieżą. Most jest oświetlony diodami LED, które tworzą niesamowite widoki i na specjalne okazje, takie jak Boże Narodzenie, most jest oświetlony w taki sposób, że wygląda jak choinka.

Henderson Waves Bridge, Singapore

Most Henderson Waves w Singapurze

Most Henderson Waves w Singapurze

Most został zaprojektowany tak, aby wyglądać jak fale. Łączy dwa parki Singapuru Mount Faber Park i Telok Blangah Hill Park. Oferuje wspaniały widok na Singapur. W nocy most jest oświetlony, aby oddać więcej piękna swojej artystycznej konstrukcji. Henderson Waves jest wykonany ze stali i drewna. Stal wykorzystana została do celów strukturalnych, natomiast drewno nawiązuje do piękna parków. Most jest wyposażony w siedziska, miejsca do wylegiwania i podziwiania wspaniałych widoków.

Najpiękniejsze mosty świata. 4.75/5 (95.00%) oceniono 4 razy