Na narty – za granicę czy do Polski?

Ekstremalna jazda na nartach.

Często kiedy planujemy nasz zimowy czas wolny, zastanawiamy się czy lepiej zorganizować wyjazd na narty do Polski, czy za granicę.

Pozornie wyjazd do krajów alpejskich zdaje się być dużo droższym sposobem na aktywny wypoczynek, jednak nie zawsze musi tak być.

Sposoby na ekonomiczny wyjazd

Po pierwsze, nie trzeba od razu wykupować drogiego wyjazdu na narty, organizowanego przez biuro turystyczne – można zaplanować coś na własną rękę.

Sprawdzić tanie połączenia lotnicze do krajów alpejskich, zaplanować urlop aby nakładał się na tak popularny już okres Free Ski, organizowany w wielu Włoskich i Francuskich kurortach narciarskich.

Można również wykupić nocleg bez wyżywienia, i przyrządzać je samemu w domu, co na pewno jest bardziej ekonomiczną opcją.

Na nartach może jeździć każdy.

 

Na narty do krajów alpejskich

Poza tym istnieje jeszcze ważny aspekt który często nie jest brany pod uwagę – w Polsce trasy narciarskie są często bardzo zatłoczone, a warunki pogodowe gorsze – kraje alpejskie oferują dużo większe tereny przygotowane dla narciarzy, no i nie musimy martwić się o nagłe załamanie pogody. Warunki w Alpach zapewniają narciarzowi możliwość korzystania z nart przez cały sezon.

Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej wydać troszkę więcej pieniędzy (często jednak nie) i mieć za to naprawdę satysfakcjonujący, aktywny wypoczynek i nie musieć irytować się stojąc kolejną godzinę w kolejce do wyciągu.

 

Piękny zimowy krajobraz. Płachta śniegu delikatnie otula górkie sosny.

Wyjazd za granicę na pewno wymaga odrobinę więcej zachodu, jednak jest tego wart – setki kilometrów dobrze przygotowanych tras i krajobrazy krajów alpejskich podbiją serce każdego narciarza.

Na narty – za granicę czy do Polski? 4.50/5 (90.00%) oceniono 2 razy