Archiwa kategorii: Miasta

Ibiza

4162036925_a573d81d7a

Ibiza to jedna z większych wysp hiszpańskich Balearów. Jej powierzchnia wynosi ok. 517 km². Na wyspie nie można narzekać na pogodę zarówno latem, jak i zimą, kiedy jest ciepło i słonecznie. Latem jest naprawdę fantastycznie, pogoda dopisuje (rzadko pada deszcz), woda i piaszczyste plaże zachwycają swoim pięknem, a tropikalna roślinność nadaje głębi i blasku rozciągającemu się po horyzont krajobrazowi.

Czytaj dalej

Podróże kulinarne

Podróże kulinarne to wyśmienita okazja do poznania danego kraju. Kula Ziemska to pod wieloma względami bardzo zróżnicowana planeta. Dziś przyjrzymy się jej kuchni. Dokładnie mówiąc sprawdzimy, jak wygląda tygodniowe menu przeciętnej rodziny w różnych krajach na świecie i ile to kosztuje.

Zobaczymy jak klimat, położenie geograficzne, czynniki historyczne oraz polityka mają wpływ na to, co je się na świecie.

Podróże kulinarne – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

Rodzina z Teksasu

Rodzina z Teksasu w USA

Czytaj dalej

Kwitnąca wiśnia – Japonia

Tym razem wybierzemy się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsca, które zadziwia swoją architekturą, przyrodą, a także ludźmi.

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni

Ludzie

Japończycy to bardzo staranne i pracowite osoby. Swoje codzienne prace i obowiązki wykonują nader pilnie i z oddaniem. Nie ważne, czy jest to prezes wielkiej korporacji, czy gospodyni domowa. Z należytą starannością, gracją i oddaniem podchodzą do każdej czynności, którą wykonują. Nie przeszkadza im to, że większość swojego czasu spędzają na pracy.

japonia-ludzie

Czytaj dalej

Teneryfa

Loro Park na Teneryfie

Loro Park – Teneryfa

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie jest Teneryfa. Ta największa wyspa spośród wysp kanaryjskich choć geograficznie należy do północnej Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii. Jej położenie nie daje jednak o sobie zapomnieć i na każdym kroku przypomina o swoim egzotycznym klimacie. Jest to miejsce z najbardziej niesamowicie zróżnicowanym krajobrazem w porównaniu z całym hiszpańskim archipelagiem.

Kompleks hotelowy na Teneryfie z basenem.

Teneryfa

Czytaj dalej

Drezno – co warto zobaczyć?

Dresden

Drezno

Wiele osób zazwyczaj, kiedy myśli o wypoczynku poza domem, wyobraża sobie, że aby zobaczyć piękne miejsca musi pojechać bardzo daleko i wydać bardzo dużo pieniędzy. Nic bardziej mylnego.Wystarczy odrobinę pogłówkować, czasami wyjąć mapę, wpisać “magiczną” frazę w wyszukiwarce internetowej i jest! Piękne miejsce, nie daleko ale za granicą Polski – tylko 50 km, nawet nie trzeba mieć paszportu, bo ten kraj też należy do Unii Europejskiej. Dziś przenosimy się do Saksonii, a dokładnie malowniczego miasta Drezno. Czytaj dalej

5 najpiękniejszych fos na świecie!

Fosy, to rowy otaczające budowle, najczęściej zamki. W dawnych czasach budowane były na potrzeby obronne. Wypełniano je wodą, czasami nawet zatrutą, wpuszczano niebezpieczne zwierzęta i w ten sposób odstraszano nieprzyjaciół. Dziś nadal tworzy się tego typu obiekty, już nie w dawnych celach ale bardziej estetycznych. Nie są to symbole wojny ale raczej dodatki do piękna i majestatu zamków. Wybierzcie się z nami do obejrzenia 5 najpiekniejszych, w naszej ocenie, fos świata.

Zamek w Deal - idealne na zwiedzanie podczas wycieczki.

Zamek w Deal

Czytaj dalej

Walentynki w Polsce i na świecie

Serce na plaży

14 lutego – Walentynki

Walentynki to czas zakochanych, tych którzy od niedawna czują to fantastyczne uczucie, jak i tych, którzy kochają swoją drugą połówkę od wielu lat, może już nie z taką euforią jak kiedyś, ale cały czas silnie, mocno ale inaczej…spokojniej i głębiej.
14 lutego to dzień, kiedy celebrujemy naszą miłość. Oczywiste jest, że kochamy cały czas, jednak Walentynki skłaniają nas do tego, aby… może powiedzieć, jeśli nie robimy tego na co dzień “Kocham Cię”, albo…wyszeptać do ucha, że “jesteś dla mnie całym światem i dziękuję Ci za to, że jesteś…” i wiele więcej. Czytaj dalej

Zima w Zakopanem

Knajpka w górach w Zakopanem. Podczas zimy bardzo przytulnie i... ciepło.

Trwa kolejny okres naszego życia. Zima!!!

Czemu ten okres przyprawia niektórych ludzi o mdłości i złe samopoczucie, a innych wprawia w nastrój, który mógłby trwać przez cały rok. W zależności od osoby ten czas może być różnie odbierany. Jednak jeśli ktoś ma pomysł na spędzenie tego czasu, to nie może być inaczej, jak tylko fajnie!

Czytaj dalej