Latanie bez stresu

Samolot lecący w powietrzu.

Obraz świata w ostatnich latach dla większości z nas zmienił się radykalnie – wielkie przestrzenie, wielkie odległości, dalekie podróże przestały być sprawą z niedostępnego dla nas zakresu – a przede wszystkim przedziwnie zmalały. Latanie przestaje być ekskluzywnym przemieszczaniem się.

Dostępność lotniczego przemieszczania się po świecie, łatwość i wygoda rezerwacji biletów, liczne oferty promocyjne czy last minute, mocno ze sobą konkurujące tanie linie lotnicze a przy tym nie tak szybki może jak chcielibyśmy ale jednak, stały i widoczny wzrost naszej zamożności sprawiają, że latanie przestało mieć atrybut wyjątkowości.

Turyści czekający na lot samolotem.

Jeśli coś z tej wyjątkowości pozostaje, to raczej nasza potrzeba i oczekiwanie wyjątkowego traktowania klienta i dostarczenia mu najpełniejszego zestawu usług towarzyszących.

Dobra cena biletów lotniczych to oczywiście nie jest jeszcze wartość niezmienna – za dużo rozmaitych fluktuacji związanych z cenami paliwa i opłatami lotniskowymi – pojawiło się też sporo zawirowań związanych ze zjawiskami atmosferycznymi, których wcześniej w takiej skali nie spotykaliśmy.

Zapewne nasze oczekiwania dotyczące bezpiecznego latania wynikają z większej świadomości wszystkiego co ma z lataniem związek, lepszym przepływem informacji medialnych eksponujących nie tylko reklamy z ofertami w najlepszych cenach czy akcje wyprzedaży końcówek miejsc w last minute oraz wyższą potrzebą bezpieczeństwa w każdych okolicznościach.

Pokład samolotu.

Latanie bez stresu 4.00/5 (80.00%) oceniono 4 razy