Ibiza

4162036925_a573d81d7a

Ibiza to jedna z większych wysp hiszpańskich Balearów. Jej powierzchnia wynosi ok. 517 km². Na wyspie nie można narzekać na pogodę zarówno latem, jak i zimą, kiedy jest ciepło i słonecznie. Latem jest naprawdę fantastycznie, pogoda dopisuje (rzadko pada deszcz), woda i piaszczyste plaże zachwycają swoim pięknem, a tropikalna roślinność nadaje głębi i blasku rozciągającemu się po horyzont krajobrazowi.

Ibiza i jej atrakcje

 Ibiza to nie tylko turystyka

Pomimo tego, że wyspa jest głównie turystycznym miejscem, wykorzystuje się również jej ukształtowanie oraz klimat do uprawy migdałów, oliwek, owoców cytrusowych, również zbóż, takich jak pszenica oraz winnej latorośli. Na wyspie można posmakować również przepysznych świeżych ryb, które łowione są przez tubylców. Rybołówstwo ma istotne znaczenie dla tego terenu i o morskie bogactwa nie trudno.

Ibiza i jej atrakcje

Ibiza przed napływem turystów

Przy końcu lat 70 XX w. kiedy odkryto wyspę, dokonał się na niej swego rodzaju przełom. Wcześniej praktycznie nietknięta przez człowieka, dziewicza kraina zaczęła się gwałtownie rozwijać. Najpierw masowo odwiedzali ją hippisi, dzięki którym postało wiele znanych na ówczesne czasy klubów muzycznych. Amnesia, Space, Pacha z biegiem czasu zaczęły przyciągać kolejnych turystów, dzięki którym miejsce gwałtownie zaczęło się rozwijać. Aktualnie na Ibizie znajduje się największe lotnisko w Hiszpanii, pod względem liczby migrujących turystów.

Ibiza i jej atrakcje

 Ibiza w czasie sezonu

W zależności od tego, w jakim czasie wybierzemy się na wyspę, zastaniemy różne ceny. W czasie sezonu, czyli lipcu i sierpniu cena za jeden nocleg dla jednej osoby zaczyna się od 25 euro. Oczywiście Ci, którzy chcieliby taniej spędzić ten czas, lepiej będzie jeśli wybiorą noclegi bez wyżywienia.Pobyt w czasie sezonu jest skierowany głównie do osób, które lubią tłumy, chciałyby poznać nocne życie wyspy, czy odwiedzić jej kluby taneczne. W tym okresie życie nocne tętni pełnią życia, po mieście spaceruje mnóstwo bawiących i roześmianych osób.

Ibiza w czasie sezonu.

Ibiza poza sezonem

Tak, jak wspominaliśmy zima na Ibizie również jest piękna, ciepła i słoneczna. Jest to idealny czas dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów, chcieliby pozwiedzać, poznać okolice. Jesienią, zimą i wiosną na Ibizie można spędzić również genialne wakacje, a ceny za pobyt nie są tak wysokie jak podczas lata. Noclegi dla jednej osoby zaczynają się już od 9 euro za dobę.

Ibiza

Ibiza i jej atrakcje

Oczywiście oprócz podziwiania przyrody, czy poznawania nocnego trybu życia, na Ibizie można w bardzo urozmaicony sposób spędzać wakacyjny czas. Ten, kto lubi wycieczki rowerowe, wcale nie musi zabierać sprzętu ze sobą. Na wyspie w wielu miejscach można wypożyczyć rower w bardzo przystępnej cenie.

Ibiza i jej atrakcje

Na turystów czekają oczywiście takie atrakcje jak surfing, nurkowanie, żeglarstwo, wakeboarding, joga. Oprócz aktywnego spędzania urlopu, inną, bardzo smaczną trakcją jest korzystanie z cooking show, czyli smakowania potraw z całego świata. Zadaniem turysty, jest tylko określenie, gdzie pragnie wybrać się w podróż kulinarną. Oprócz tego, kolorowe koktajle oraz drinki z pewnością każdemu przypadną do gustu.

Ibiza i jej atrakcje

Ci, którzy wybierają się na Ibizę, koniecznie chcą powrócić na nią choćby jeszcze raz. Jest to chyba najlepsza wizytówka tego miejsca :)

 

Ibiza 4.71/5 (94.29%) oceniono 7 razy