Archiwa kategorii: Ciekawostki

Reklamacja do biura podróży

Reklamacja do biura podróży

Kiedy wybierasz się na wakacje z biura podróży liczysz na takie atrakcje, jakie zostały Ci przedstawione w katalogach, podczas rozmowy z przedstawicielem biura oraz w umowie. Mimo, że dobrze sprawdziłeś biuro podróży, często okazuje się, że to co widziałeś na kolorowych fotografiach, w broszurach i folderach, bądź zostało przedstawione w umowie, nie zgadza się z rzeczywistością. Po powrocie zamiast być w idealnym nastroju, jesteś niezadowolony i składasz reklamacje do biura podróży.

Czytaj dalej

Jak sprawdzić biuro podróży?

Wakacje – długo wyczekiwany odpoczynek po miesiącach ciągłej pracy, powinien relaksować i przynosić same pozytywne wrażenia. Zapewne nie chcesz przeżyć koszmaru, jakim jest bankructwo biura podróży w czasie urlopu. Wielu przed Tobą przeżyło wyrzucenie z pokoju hotelowego w połowie pobytu wakacyjnego, a potem wiele godzin na lotnisku w oczekiwaniu na samolot. Na pewno nie chciałbyś spędzić wielu godzin na lotnisku, nawet na Bora Bora albo Teneryfie. W naszym artykule podpowiemy Ci jak ustrzec się przed nieuczciwymi firmami turystycznymi oraz jak sprawdzić biuro podróży.

Jak sprawdzić biuro podróży?

Czytaj dalej

Ibiza

4162036925_a573d81d7a

Ibiza to jedna z większych wysp hiszpańskich Balearów. Jej powierzchnia wynosi ok. 517 km². Na wyspie nie można narzekać na pogodę zarówno latem, jak i zimą, kiedy jest ciepło i słonecznie. Latem jest naprawdę fantastycznie, pogoda dopisuje (rzadko pada deszcz), woda i piaszczyste plaże zachwycają swoim pięknem, a tropikalna roślinność nadaje głębi i blasku rozciągającemu się po horyzont krajobrazowi.

Czytaj dalej

Podróże kulinarne

Podróże kulinarne to wyśmienita okazja do poznania danego kraju. Kula Ziemska to pod wieloma względami bardzo zróżnicowana planeta. Dziś przyjrzymy się jej kuchni. Dokładnie mówiąc sprawdzimy, jak wygląda tygodniowe menu przeciętnej rodziny w różnych krajach na świecie i ile to kosztuje.

Zobaczymy jak klimat, położenie geograficzne, czynniki historyczne oraz polityka mają wpływ na to, co je się na świecie.

Podróże kulinarne – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

Rodzina z Teksasu

Rodzina z Teksasu w USA

Czytaj dalej

Najpiękniejsze jaskinie na świecie

Świat jest piękny, zapewne wielu co jakiś czas dochodzi do tego wniosku. Tym bardziej ciśnie nam się taki wniosek na usta, kiedy mamy przyjemność podziwiać to, co stworzyła natura. Jednymi z takich niewiarygodnych miejsc są jaskinie. Niektóre oszałamiają swym ogromem i piękną rzeźbą skalną, inne urokliwym wnętrzem.

Piękny widok wewnątrz jaskini Jeitta Grotto. Błękit wody i promienie słońca nadają jej pięknych barw.

Jaskinia Jeitta Grotto w Libanie

Co prawda każda z jaskiń mogłaby znaleźć się na poniższej liście, jednak wybraliśmy subiektywnie najciekawsze i najpiękniejsze.

Czytaj dalej

Kwitnąca wiśnia – Japonia

Tym razem wybierzemy się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsca, które zadziwia swoją architekturą, przyrodą, a także ludźmi.

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni

Ludzie

Japończycy to bardzo staranne i pracowite osoby. Swoje codzienne prace i obowiązki wykonują nader pilnie i z oddaniem. Nie ważne, czy jest to prezes wielkiej korporacji, czy gospodyni domowa. Z należytą starannością, gracją i oddaniem podchodzą do każdej czynności, którą wykonują. Nie przeszkadza im to, że większość swojego czasu spędzają na pracy.

japonia-ludzie

Czytaj dalej

Teneryfa

Loro Park na Teneryfie

Loro Park – Teneryfa

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie jest Teneryfa. Ta największa wyspa spośród wysp kanaryjskich choć geograficznie należy do północnej Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii. Jej położenie nie daje jednak o sobie zapomnieć i na każdym kroku przypomina o swoim egzotycznym klimacie. Jest to miejsce z najbardziej niesamowicie zróżnicowanym krajobrazem w porównaniu z całym hiszpańskim archipelagiem.

Kompleks hotelowy na Teneryfie z basenem.

Teneryfa

Czytaj dalej

Drezno – co warto zobaczyć?

Dresden

Drezno

Wiele osób zazwyczaj, kiedy myśli o wypoczynku poza domem, wyobraża sobie, że aby zobaczyć piękne miejsca musi pojechać bardzo daleko i wydać bardzo dużo pieniędzy. Nic bardziej mylnego.Wystarczy odrobinę pogłówkować, czasami wyjąć mapę, wpisać “magiczną” frazę w wyszukiwarce internetowej i jest! Piękne miejsce, nie daleko ale za granicą Polski – tylko 50 km, nawet nie trzeba mieć paszportu, bo ten kraj też należy do Unii Europejskiej. Dziś przenosimy się do Saksonii, a dokładnie malowniczego miasta Drezno. Czytaj dalej

Najpiękniejsze mosty świata.

Most Helix w Singapurze

Most Helix w Singapurze

Most Helix w Singapurze

Ten wyjątkowy most na rzece Singapur został zaprojektowany tak, aby swoim kształtem przypominać strukturę DNA. Otwarto go w 2010 roku. Helix jest wykonany głównie ze stali. Oświetlenie LED zostało tak skonstruowane, aby przypominało długie wstęgi światła, które delikatnie otaczają całą konstrukcję. Czytaj dalej